5 marca 2014

Seattle again! Oh..just kidding..


California jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła z mojego konta. Najwidoczniej drugi dom na Florydzie i cabriolet dla au pair to zbyt wiele szczęścia jak na jeden raz.

Przed chwilką zostałam połączona z nową rodzinką. Są z Seattle. Zajmowałabym się trzylatkiem i  czasem dzieciaczkiem, który urodzi się dopiero na początku czerwca. Niby fajnie, ale ja praktycznie nic więcej o nich nie wiem. Napisałam do nich jednak, bo może okażą się tą idealną rodzinką, kto wie. Bardzo nie podoba mi się jedna z ich odpowiedzi. Ja rozumiem, że można nie mieć czasu albo chęci, ale to już chyba lekka przesada..

"What are you looking for in an au pair candidate? sdfjs"
W trakcie pisania powyższego akapitu rodzinka zniknęła mi z konta <ok>


Napisałam dziś maila do rodzinki z Naperville z pytaniem co u nich i czy mieliby znów czas na rozmowę w niedzielę. Ich au pair zapytałam o coś, co jest dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy: czy czuje się w domu jak członek rodziny. Teraz pozostało mi tylko czekać na odpowiedzi.


2 komentarze:

 1. Dostałam ofertę d rodziny nie wiem jak zacząć z nimi kontakt możesz mi cos doradzić o co ich zapytać? Co napisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to przeważnie pisałam coś w rodzaju:
   Hi, I read all your application/letter and I want to know more about your family.
   Best wishes,
   Basia Kołomańska

   Coś w tym rodzaju ;) nie jakoś super dużo, ale tak żeby ich 'zaczepić'. Jesli coś szczególnie Ci się spodobało w ich liście możesz o tym napisać. Mi się np raz trafiła host mum, która lubiła piec, więc napisałam im 'I saw that you like baking-this is what we both like to do :) ', albo jakoś tak. Innym razem bardzo mi się spodobała rodzinka, która od au pair wymagała umiejętności pływania, czego ja nie umiem, więc do wiadomości dopisałam: I saw that you need someone who can swim. I can not swim yet, but it is not a problem for me to practise.
   W tej wiadomości chodzi o to żeby pokazać rodzince, że jesteś nimi zainteresowana, a także troszkę zainteresować ich sobą.
   W jakiej jesteś agencji? :)

   Usuń